Китайські ваги небезпечні!

16 липня 2021 р. 08:56

    Калуська лабораторія калібрування та повірки засобів вимірювальної техніки ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” повідомляє - на даний час на ринках  Калуського, Рожнятівського та Долинського районів використовують несертифіковані торгові ваги та електронні платформові ваги  китайського виробництва.

    Дані ваги не мають: маркування компанії- виробника, зокрема, із зазначенням заводського номера, експлуатаційної документації, сертифіката електробезпеки, декларації про оцінку відповідності. Ваги не відповідають технічним вимогам, які встановлені  Технічним регламентом неавтоматичних  зважувальних приладів та ДСТУ EN 45501. Дійсна похибка  ваг в 10-20 разів перевищує границі допустимої похибки, а матеріали, з яких виготовлено зважувальний прилад –токсичні та небезпечні. Ваги не мають захисту від несанкціонованого доступу до органів регулювання ваг, що дозволяє їх налаштовувати на обман.

    Виходячи з вищенаведеного рекомендуємо:

  •  Споживачам бути уважними, здійснюючи покупки та уникати зважування товару на неякісних вагах;
  • Підприємцям та юридичним особам, що здійснюють торгівлю зазначеними вагами, дотримуватися Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” та відмовитись від використання недоброякісних та не повірених ваг.
До списку новин