Ваги в торгівлі потрібно повіряти

20 червня 2022 р. 10:54

    Важливими проблемами, що стоять перед нашою країною, є підвищення якості продукції, обліку енергоносіїв, ресурсозбереження та охорони навколишнього середовища. Від метрологічного забезпечення залежить вирішення цих завдань. Вимірювання - єдиний спосіб отримання кількісної інформації про величини, які характеризують процеси, що відбуваються в різних галузях виробництва. Забезпечення високої точності та єдності вимірювань  – основне завдання працівників метрології. Своєчасна періодична повірка дозволяє виявити несправні ЗВТ, що використовуються при вимірюваннях, та вилучати їх з експлуатації.  

    На сьогодні в сфері торговельно-комерційної діяльності, в т.ч. розрахунків між продавцем і покупцем в торговельній мережі, ринках, закладах громадського харчування та інше відбувається грубе порушення статей 11 та 20 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", згідно яких засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), що використовуються у торговельній діяльності, підлягають обов’язковій повірці.

    Вимоги щодо необхідності повірки ЗВТ також передбачені і пунктом 11 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення; пунктом 1.8 "Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства" та пунктом 22 Правил торгівлі на ринках, у яких прописується, що засоби вимірювальної техніки, які використовуються  у торговельній діяльності, повинні бути у справному стані, мати засвідчення про повірку та проходити періодичну повірку в установленому порядку.

    Отже закликаємо споживачів бути пильними звертати увагу на вище наведені факти.  

    Нагадуємо що, кожен добропорядний підприємець повинен пам’ятати, що повірка вимірювальних приладів — то його обов’язок. 

До списку новин