Нові запровадження на ринку природного газу

03 травня 2022 р. 08:11

    Відповідно до Закону України № 1850-IX  "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії" (Закон в редакції від 15.01.2022) з 01 травня 2022 року розрахунки на ринку природного газу повинні здійснюватися за обсягом природного газу в одиницях енергії.

Ціна на газ: скільки платитимуть за блакитне паливо волиняни* - Волинь  Online

    Окрім іншого, вказаний Закон встановлює стандартні умови визначення об’єму природного газ, визначення теплоти згоряння вищої, енергії та числа Воббе вищого: абсолютний тиск - 101,325 кілопаскаля (кПа), температура згоряння - 25 градусів за Цельсієм, температура вимірювання - 0 градусів за Цельсієм. Ці вимоги є обов’язковими для засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що вводяться в експлуатацію з 1 травня 2022 р. Приведення об’єму природного газу, теплоти згоряння вищої, обсягу енергії та числа Воббе вищого до стандартних умов у разі здійснення обліку природного газу ЗВТ, що введені в експлуатацію до 1 травня 2022 року, може здійснюватися шляхом перерахунку в порядку, встановленому законодавством.

    ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ”, як Орган з оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки вимогам Технічних регламентів,  повідомляє про необхідність приведення ЗВТ, що застосовуються при обліку природного газу, до вимог законодавства.

До списку новин