Для чого повіряти ваги?

23 липня 2021 р. 13:48

    Купуючи товари на вагу, ми ризикуємо недорахуватися декількох грам, а навіть і сотні грамів товару. Щоб убезпечити себе від зайвих витрат, зверніть увагу на ваги, які використовує продавець.

    У наш час повсюдно використовуються різні ваги. Їх застосовують як на ринках і в павільйонах магазинів, так і на різних виробництвах і складах, лабораторіях та медичних або освітніх установах. Вони можуть бути різного призначення або конструкції, але всі вони підлягають або не підлягають повірці. Що це таке та навіщо вона потрібна?

Що таке повірка?

Простими словами – це процедура, що дозволяє встановити, чи правильно і точно ваги проводять вимірювання. В ході такої перевірки фахівець перевіряє, чи вимірювальний прилад відповідає метрологічним вимогам, встановленим нормативними документами. Результатом повірки є наявність свідоцтва про повірку або занесення відповідного запису в паспорті ваг, та пломби.

Подивіться, чи є на вагах пломба з відтиском повірочного тавра. На ній має зазначатися дата останньої повірки.

Пломба це не просто наочне підтвердження того, що вагу повіряли, вона ще й закриває доступ до механізму їх переналаштування. Пломба має бути цілісною, відтиск тавра чітким.

 

    Для чого проводиться повірка ваговимірювального обладнання?

    Вона потрібна для того, щоб результати зважування завжди були достовірними. Навіть відхилення у кілька грам, в промислових масштабах, коли щодня зважується велика кількість товарів, може значно вплинути на результати торгових операцій. Відповідно до Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» усі ваги, які використовуються у торгівельно-комерційних операціях, підлягають обов’язковій повірці.  Не можна експлуатувати пристрій, який вчасно не пройшов цю процедуру.

 

    Хто проводить повірку ваг?

    Проведення повірки ваг здійснюється підприємствами та організаціями уповноваженими на право проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

    ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” уповноважене на повірку широкого кола засобів вимірювальної техніки, що застосовуються в законодавчо регульованій сфері, в тому числі різного типу, конструкції та діапазону вимірювання ваг та гир. Послуги з повірки ваг та гир, що застосовуються під час торговельно-комерційних операцій та розрахунків між покупцем і продавцем здійснюються якісно, в найкоротший термін та на місці їх експлуатації.

 

До списку новин