Міжнародна діяльність

    Для підтвердження своїх вимірювальних та калібрувальних можливостей з вимірювання одиниць об'єму та об'ємної витрати газу ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ” співпрацює із міжнародною метрологічною організацією країн центральної та східної Європи КООМЕТ. В рамках цієї організації постійно проводяться міжнародні звірення національних еталонів та зовнішні перевірки системи якості підприємства на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025. На сьогодні підприємством прийнято участь в трьох міжнародних звіреннях еталонів, які завершені і за результатами яких підприємство спочатку отримало, а потім успішно підтвердило СМС-рядки в міжнародній базі KCDB Міжнародного бюро мір та ваг BIPM (м. Париж), що в свою чергу забезпечує міжнародне визнання результатів калібрувань проведених з використанням еталонів ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ”.

    ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ” є підписантом Угоди „Про взаємне визнання національних еталонів і сертифікатів калібрування та вимірювань, що видаються національними метрологічними інститутами (Mutual recognition of national measurment stsndards and of calibration and measurement certificates issued by nationale metrology institutes (CIPM MRA)” від 14 жовтня 2003 року.

    В рамках виконання угоди CIPM MRA ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ” співпрацює з міжнародною організацією державних метрологічних установ країн Центральної та Східної Європи (КООМЕТ).

    ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ” підписані двосторонні угоди про співробітництво та визнання результатів випробувань з Національними інститутами інших країн, такими як SMU (Cловацький метрологічний інститут) та БелГИМ (Білоруський інститут метрології).

    ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ” приймає активну участь в засіданнях ТК 1.4 „Витратометрія” КООМЕТ, завдяки чому ми є активними учасниками міжнародних звірень національних еталонів в рамках регіональної метрологічної організації та звірень під егідою Міжнародного бюро Мір (BIPM). Так, за останні 20 років ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” прийняло участь у 2 ключових звіреннях та 4 додаткових звіреннях. Ключові звірення проводились за участі різних Регіональних Метрологічних Організацій (РМО), таких як СООMEТ, EURAMET, SIM та APMP. ДП „ІВАНО-ФРАНКІВСЬК­СТАНДАРТ­МЕТРОЛОГІЯ” має досвід з проведення міжнародних звірень еталонів в якості пілотної організації (координатора) з оформленням відповідних звітів.

    В 2020 році заплановано участь наших фахівців в засіданні Технічного комітету з витратометрії EURAMET.

    Завдяки участі у міжнародних звіреннях та підтвердження рівня еквівалентності національних еталонів підприємство підтримує вимірювальні та калібрувальні можливості у базі даних BIPM, а саме на даний час наявні три СМС- рядки.

    За результатами останніх звірень за проектом КООМЕТ 680/Ru-a/16 плануємо отримати ще один СМС-рядок в діапазоні вимірювань обємної витрати газу до 6500 м3/год.

    Система менеджменту якості (СМЯ) підприємства акредитована Національним Агентством з Акредитації України (НААУ) згідно ДСТУ ISO/IEC 17025 та згідно рекомендацій КООМЕТ проходить зовнішню перевірку незалежними аудиторами та експертами Форуму якості КООМЕТ кожні 5 років. Завдяки міжнародному визнанню вимірювальних та калібрувальних можливостей на Сертифікатах калібрування що видаються нашим науковим метрологічним центром дозволено використовувати логотип СIPM MRA.

Міжнародні проекти
Назва проекту Тип проекту
CCM.FF-K6.2011 - Звірення національних еталонів витрати газу Ключові звірення національних еталонів