28.10.2004 - Про перевірки АЗС області
 

Про перевірки АЗС області

 

Державним підприємством "Івано-Франківськстандарт метрологія" станом на 01.10.04р. проведено перевірки дотримання вимог Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" на 11-ти АЗС Івано-Франківської області, які здійснюють роздрібну торгівлю автомобільними бензинами та дизельним паливом. Перевірки проводились, як згідно плану державного нагляду на 2004 рік, так і по завданню правоохоронних органів при участі представників Управління у справах захисту прав споживачів.

Перевірялися АЗС, які розташовані в Коломийському, Болехівському, Рожнятівському, Рогатинському, Надвірнянському районах Івано-Франківської області та в м. Івано-Франківську.

Результати проведених перевірок свідчать, що на всіх перевірених АЗС порушуються вимоги Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", "Правил користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг", "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами", "Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України" та інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології.

При здійсненні роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами на АЗС виявлені такі порушення, як застосування паливороздавальних колонок, які є непридатними для торгівельних операцій, відсутність еталонних мірників 2-го розряду ємністю 10л. або 20л.

В результаті вищенаведених порушень, відпуск АЗС нафтопродуктів споживачам здійснювався через паливороздавальні колонки, які працювали з недоливом.

Недолив складав від 40 мл до 300 мл на 10-ти літровій дозі відпущеного палива. Так на АЗС ТзОВ „Колос” (Рогатинський р-н) недолив автобензину А-93 складав 300 мл, на АЗС ТзОВ „Компроміс”(м. Івано-Франківськ) недолив автобензину А-92 складав 70мл, на АЗС ТзОВ „Сфера ІФ” (м. Івано-Франківськ) недолив автобензину А-95, А-80 та дизпалива складав 120мл, а автобензину  А-92 – 150мл, на АЗС №1 ТзОВ „Тірос-Петроль” (Надвірнянський р-н) недолив автобензину А-80, А-72 складав 65мл, а дизпалива – 80мл.

На АЗС застосовувались засоби вимірювальної техніки (ЗВТ) із терміном повірки, що закінчився або не повірені. З обревізованих 160 одиниць ЗВТ 69 одиниць ЗВТ (43,1%) непридатні до застосування.

Проводилась реалізація нафтопродуктів через контейнеру АЗС, використання якої з 01.01.2000 р. заборонено п.3 "Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами", а також використовувались на АЗС градуювальні таблиці на резервуари та на трубопроводи до них, які не затверджені ДП "Івано-Франківськстандартметрологія"

За результатами перевірок всім перевіреним АЗС видано приписи про заборону застосування непридатних ЗВТ та по усуненню виявлених недоліків в галузі метрології та метрологічної діяльності.

Матеріали перевірок направлялись в правоохоронні органи.

За допущені порушення складено 10 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності на посадових осіб та накладено адміністративних штрафів на суму 1664грн.

 

Начальник відділу оцінки відповідності

продукції промислово-технічного призначення

ДП „Івано-Франківськстандартметрологія”

В.П. Молінський

тел. для довідок: 6-89-82

 
Повернутися до списку »»