10.07.2020 - Що нового чекає у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції?

Що нового чекає у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції?

 

Відомо, що зацікавленість наших громадян у можливості купувати вітчизняну продукцію органічного виробництва існує вже давно. В результаті дотримання виробниками вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції та сертифікації такого виробництва відповідно до порядку, який пропонується затвердити, на полицях українських магазинів з’являться продукти, марковані державним логотипом для органічної продукції.

На даний час в Україні діє 18 міжнародних акредитованих органів сертифікації органічного виробництва, включених до офіційного Переліку, затвердженого Комісією ЄС (Постанова (ЄС) № 1235/2008 від 08.12.2008. Вони надають послуги сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції понад 600 операторам, які здійснюють виробництво органічної продукції відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу, США, рідше інших країн.

При цьому виробництво органічної продукції наразі не може здійснюватися відповідно до законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, зокрема введеного в серпні 2019 року Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (далі – Закон). Адже Закон вимагає дотримання виробником детальних правил органічного виробництва та обігу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 № 970, а також сертифікацію такого виробництва відповідно до законодавства України. Лише у разі успішної сертифікації та отримання відповідно сертифіката продукція може маркуватися як органічна. Відповідно, виробник зможе отримати додаткову надбавку в ціні за її якість. Можливо, таким чином довіра до маркування "органічна продукція" буде виправдана. Бо наразі ми, як споживачі, залишаємось не впевнені у підтвердженні такого розповсюдженого тепер маркування.

Встановлення порядку сертифікації органічного виробництва відповідно до законодавства України сприятиме не лише розвитку та прозорості органічного сектору, а і покращенню іміджу України як країни, що має власне законодавство у сфері органічного виробництва.

Отже, постановою Кабінету Міністрів України, яка зараз перебуває в полі публічного обговорення, передбачається затвердити Порядок сертифікації та/або обігу органічного продукції, який визначатиме вимоги до сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, підстави і процедуру видачі сертифіката, його дубліката та форму.

 

Детальніше ознайомитись зі змістом даного Порядку та взяти участь в обговоренні можна на сайті МІНЕКОНОМІКИ за наступним посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=ea77d485-d139-49b4-95f5-053c375723c&title=ProektPostanoviKabinetuMinistrivUkrainiproZatverdzhenniaPoriadkuSertifikatsiiOrganichnogoVirobnitstvaTa-aboObiguOrganichnoiProduktsii

 Повернутися до списку »»