27.02.2020 - З якою періодичністю повіряються лічильники електроенергії

Засоби обліку електроенергії (лічильники електроенергії) повинні своєчасно, з урахуванням встановлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками) проходити повірку.

 У зв’язку зі зверненнями суб’єктів господарювання, зокрема організацій, що надають послуги з електропостачання, а також споживачів – юридичних осіб ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” надає роз’яснення щодо термінів проведення періодичної повірки лічильників електроенергії.

Міжповірочні інтервали лічильників електроенергії

Порядок встановлення міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих  засобів вимірювальної техніки за категоріями затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. за №1195. Відповідно до даної Постанови, міжповірочні інтервали за категоріями законодавчо регульованих  засобів вимірювальної техніки встановлюються Мінекономіки для забезпечення надійних результатів вимірювань протягом визначеного проміжку часу.

Наказом Мінекономрозвитку України від 13.10.2016 р. за №1747 встановлено міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, зокрема для:

-         лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5-2,0  і А, В)  - 8 (16) років;

-         лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) - 6 (16) років;

-         лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-3,0 і А, В) - 4 (10) років;

-         лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) - 6 (10) років.

Також слід зазначити, що лічильники електроенергії можуть надаватися на повірку через збільшений міжповірочний інтервал (16, 16, 10, 10 років відповідно) за умови проведення вітчизняним виробником випробувань на відповідність ДСТУ ЕN 62059-32-1:2016 «Частина 32-1. Довговічність. Перевірка сталості метрологічних характеристик за допомогою підвищеної температури», або безпосередньо ЕN 62059-32-1:2012. Інформація щодо цього має бути відображена у декларації, яку складає виробник і надає її копію з лічильником. Також ця інформація може бути зазначена у Паспорті на лічильник або у Керівництві з експлуатації.

 

Хто платить та несе відповідальність за повірку лічильників електроенергії

Згідно Закону Україну „Про метрологію та метрологічну діяльність” (п. 4 ст. 17) періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.
Повернутися до списку »»