16.12.2019 - Що потрібно знати про лічильник газу?

Що потрібно знати про лічильник газу?

У більшості домівок пересічного українця є прилад обліку газу - лічильник газу. В даний час у побуті експлуатується досить багато різноманітних лічильників, вони можуть бути різні на вигляд, розраховані на різні витрати споживання газу. Але всіх їх об’єднує одне – вони призначені для обліку спожитого газу, і підлягають періодичній повірці протягом періоду своєї експлуатації та можуть використовуватись лише за умови наявності діючого свідоцтва про повірку або відмітки в паспорті.

Споживач повинен розуміти, що лічильник газу – складний вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх і внутрішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики, можуть виходити з ладу складові його частини, що впливає не тільки на точність обліку, але й на безпеку мешканців домівки. Повірка здійснюється для того, щоб споживачі були впевнені, що вони в безпеці і що обсяг спожитого газу та розрахунок за нього є достовірними, і не надає перевагу ні споживачам, ні постачальникам блакитного палива.

Всі лічильники підлягають періодичній повірці з експлуатації та після ремонту. Міжповірочний інтервал - проміжок часу між двома послідовними повірками, протягом якого метрологічні характеристики такого засобу повинні відповідати встановленим вимогам. Для лічильників газу міжповірочний інтервал складає: для класу 1,0 - 2 роки, для класу 1,5 – 8 років.

Відповідно до чинного законодавства, всі роботи, пов’язані з наданням лічильників газу, які встановлені для розрахунків за спожитий природний газ побутовими споживачами (населенням), на повірку (у тому числі демонтаж, транспортування, монтаж, технічне обслуговування та пов’язаний з такою повіркою ремонт) здійснюється за рахунок газорозподільного підприємства.

Повірка лічильників здійснюється представниками державного підприємства ”Івано-Франківськстандартметрологія” на обладнанні, яке дозволяє це робити з високою точністю. ДП ”Івано-Франківськстандартметрологія” є незалежною та неупередженою стороною уповноважене Мінекономіки на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про уповноваження №П-29-2019 від 27 червня 2019р.) та на проведення оцінки відповідності та випробувань засобів вимірювальної техніки вимогам Технічних регламентів (атестат акредитації №20098 від 20 червня 2019 р.).

Висококваліфікований персонал центру наукового забезпечення вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу ДП ”Івано-Франківськстандартметрологія” у своїй роботі використовує сучасне вимірювальне обладнанням та еталони, які є гарантією отримання достовірних, надійних і неупереджених результатів вимірювань у відповідності до вимог нормативних документів.

В Івано-Франківській області за десять місяців 2019 року фахівцями ДП ”Івано-Франківськстандартметрологія” повірено 26,5 тис. лічильників газу, з яких 7 тис. виявлено непридатними до подальшої експлуатації. Тобто практично кожен четвертий лічильник не підлягає подальшій експлуатації. Серед причин бракування лічильників є перевищення похибкою вимірювань граничних значень, порушення герметичності, пошкодження корпусу (наприклад, наявність іржі на корпусі), несанкціоноване втручання, застосування постійних магнітів та інші.

Окремі недобросовісні споживачі втручаються в роботу приладу обліку задля зменшення рахунку за спожитий газ і цим самим завдають шкоду в першу чергу собі. Адже при знятті на повірку такий лічильник направляється на експертизу, де втручання виявляються спеціалістами і на споживача накладається матеріальне стягнення немалих розмірів. Такі споживачі, на жаль, не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника може завдати шкоду життю і здоров’ю людини.

Вчасно повірений лічильник – гарантія правильного обліку спожитого блакитного палива!
Повернутися до списку »»