20.05.2019 - 20 травня - Всесвітній день метрології !

Прес-реліз

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕТРОЛОГІЇ – 20 травня 2019 р.

20 травня відзначається Всесвітній день метрології, присвячений річниці підписання Метричної конвенції у 1875 р. Цей договір є фундаментом узгодженої системи вимірювань у всьому світі, яка лежить в основі наукових відкриттів та інновацій, промислового виробництва та міжнародної торгівлі, а також покращення якості життя та захисту всесвітнього навколишнього середовища.

Темою Всесвітнього дня метрології у 2019 р. є “Система SI – фундаментально краща”. Цю тему було обрано тому, що 16 листопада 2018 р. на Генеральній конференції з мір та ваг було ухвалено, мабуть, один із найбільш важливих переглядів Міжнародної системи одиниць (SI) з моменту її створення. В основі цієї зміни лежать дослідження нових методів вимірювання, у тому числі з використанням квантових явищ. Наразі фундаментом системи SI є ряд визначень, кожне з яких пов’язане із законами фізики. Перевагою нової системи є можливість охоплення подальших удосконалень у галузі метрології та вимірювальних технологій для задоволення потреб майбутніх користувачів протягом багатьох наступних років.

Національні метрологічні інститути по всьому світу постійно удосконалюють метрологічну науку, розробляючи та підтверджуючи нові методи вимірювань будь-якого необхідного рівня складності. Національні метрологічні інститути також беруть участь у звіреннях, які координуються Міжнародним бюро з мір та ваг (BIPM), для забезпечення надійності результатів вимірювань у всьому світі. Крім того, BIPM забезпечує діалог між своїми державами-членами для вирішення нових завдань у галузі вимірювань. Міжнародна організація із законодавчої метрології (OIML) розробляє міжнародні Рекомендації, метою яких є узгодження та гармонізація вимог у багатьох галузях у всьому світі.

У Всесвітній день метрології відзначається внесок людей, які щоденно наполегливо працюють на благо усього людства в міжурядових організаціях та національних установах.

 

Послання директорів BIPM та BIML

з нагоди Всесвітнього дня метрології – 20 травня 2019 р.


Міжнародна система одиниць (SІ) – це затверджений ряд одиниць для усіх застосувань вимірювань у всьому світі. Хоча однією з її цілей є забезпечення основи для вимірювань, стабільних протягом тривалих періодів часу, вона завжди була практичною і динамічною системою, що змінилася задля використання переваг останніх наукових досягнень.

У листопаді 2018 р. у Версалі відбулася Генеральна конференція з мір та ваг, на якій було ухвалено одну з найбільш значущих змін до системи SІ з моменту її створення у 1960 р. Така зміна відбулася задля того, щоб система SІ ґрунтувалася на нашому найкращому розумінні законів природи, а також для усунення зв’язку між системою SІ та визначеннями на основі фізичних артефактів. Зміни ґрунтуються на результатах досліджень нових методів вимірювання, у яких використовуються квантові явища як основа для еталонів, що є фундаментальними.

Ці зміни були погоджені у листопаді 2018 р. і набувають чинності 20 травня 2019 р. Цю дату обрано тому, що вона є річницею підписання Метричної конвенції, яка відзначається як Всесвітній день метрології. Хоча майбутні наслідки цих змін будуть далекосяжними, значна увага приділяється забезпеченню узгодженості цих нових визначень із поточними під час реалізації змін. Зміни будуть непомітними для всіх, крім найвибагливіших користувачів, але вони означають, що можуть відбутися зміни у шляху встановлення простежуваності. Всесвітня діяльність із гармонізації функціонування інструментів, що використовуються для проведення вимірювань, буде продовжувати забезпечувати те, що галузі торгівлі, промисловості та споживачі не помітять ніякої різниці при використанні ваг, мір довжини та інших мір.

У нових визначеннях використовуються ?закони природи для встановлення законів вимірювання”, пов’язуючи атомно-квантові масштаби вимірювання з тими, що проводяться на макроскопічному рівні. Вони досягають колективного задуму щодо ?метричної системи”, який полягає у забезпеченні універсальності доступу до погодженої основи вимірювань у всьому світі. Вони стануть основою майбутніх інновацій у галузі вимірювань, які дозволять визначенню секунди, метра, ампера і кельвіна отримати переваги від використання атомних та квантових явищ для досягнення рівнів точності, обмежених лише нашою здатністю дотримуватися їх.

Повернутися до списку »»