11.12.2018 - Статус національного отримав державний первинний еталон на газовому середовиці

Державному первинному еталону одиниць обєму та обємної витрати газу на газовому середовищі при тиску до 1,6МПа,  розробленому ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»,  надано статус національного.

 

Відповідно до Порядку та критеріїв надання еталонам статусу національних еталонів  та наказу Мінекономрозвитку  №1814 від 30.11.2018  державному первинному еталону одиниць обєму та обємної витрати газу на газовому середовищі при тиску до 1,6 МПа, розробленому ДП «Івано-Франківськстандартметрологія», надано статус національного еталона.

            Науково-дослідна робота зі  створення  державного первинного , а тепер вже національного еталону  тривала впродовж 2016-2017 років.

            Еталон складається з двох установок, перша з яких установка поршневого типу, працює за принципом витіснення певного об’єму газу за допомогою 4-х паралельних поршнів в циліндрах з чітко визначеними геометричними розмірами, а друга частина еталона виконана у вигляді трансферної установки з набором  еталонів порівняння (компараторів), які при паралельній роботі, тобто при сумуванні потоків мають можливість забезпечити об’ємну витрату газу до 1000 м 3 /год, що є достатнім для переважної більшості промислових споживачів. Крім того, установка з еталонними лічильниками виконана у мобільному вигляді, тобто вона має можливість транспортуватись до місця проведення досліджень і проводити роботи безпосередньо в тих умовах, в яких працюють робочі еталони. Створюючи первинний еталон, ми відійшли від типової концепції, що еталони  - це громіздкі величезні конструкції, які неможливо транспортувати, дана установка, як елемент первинного еталона є універсальною в плані транспортування та виконання метрологічних робіт в межах України.
Повернутися до списку »»