26.07.2018 - В Україні ведеться розроблення нового технічного регламенту щодо зріджених газів

В Україні ведеться розроблення нового технічного регламенту щодо зріджених газів

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до зріджених газів» розробляється учасниками міжвідомчої робочої групи з підготовки проекту спільно з представниками Нафтогазової Асоціації України (НАУ). У липні 2018 року відбулося перше засіданні міжвідомчої робочої групи.

Технічний регламент буде складатися з двох частин: перша частина буде регулювати технічні вимоги для палив автомобільних газів нафтових зріджених, а друга - для газів вуглеводневих скраплених паливних для комунально-побутового споживання.

Всі учасники робочої групи дійшли згоди, що газ вуглеводневий скраплений паливний для комунально-побутового споживання не можна застосовувати для заправки автомобільного транспорту: з одного боку ці два види зріджених газів відрізняються за хімічним складом, а з іншого - газ комунально-побутового призначення реалізується без сплати акцизу, тому варто набагато дешевше, ніж автомобільний, що створює велику спокусу реалізувати побутової скраплений газ замість автомобільного.

З 1 січня 2018 року в Україні діє ДСТУ EN 589:2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий зріджений». Дія старого стандарту ГОСТ 27578-87 «Гази вуглеводневі зріджені для автомобільного транспорту. Технічні умови» продовжено до 01 січня 2019 року через відсутність технічного регламенту, що регулює прикладні аспекти контролю за обігом газу, що відповідає стандарту ДСТУ EN 589:2017.

 Повернутися до списку »»