20.07.2015 - Випробувальним центром досліджено якість води у різних районах м.Івано-Франківська

Чи знаєте Ви  яку воду п'єте?

            Протягом останнього десятиліття  склалася ситуація підвищеної  уваги споживача до якості питної води. Передумовами цього є як ріст рівня споживчої культури і обізнаності,  популяризація здорового способу життя,  так і певні сумніви щодо якості тих чи інших послуг, зокрема, послуг водопостачання. Не останню роль у підвищенні рівня сумнівів у якості води, що централізовано постачається у наші оселі, відіграє і доволі активна маркетингова політика виробників та розповсюджувачів засобів для очищення і фільтрування води та виробників бутильованої води. Практично вже модною тенденцією стало серед міських жителів використання для приготування їжі води з того чи іншого начебто чистого і цілющого джерела. Звичайно, кожен має право вибору і власні смаки, однак, для свого ж здоров'я варто просто знати і розуміти кілька важливих  фактів стосовно якості води.

            Перш за все, не зважаючи на всі скептичні думки, рівень якості води  централізованого водопостачання є доволі зрозумілим, адже водопостачальні організації контролюють  її на відповідність санітарним вимогам та вимогам державних стандартів  щонайменше за 25-ма основними показниками (мікробіологічними, вірусологічними, токсичними, паразитологічними, мікологіними та іншими). Зауважимо, що вже з початку 2015-го року, згідно  вимог чинного законодавства, вода підлягає дослідженню за 63-ма показниками, а  з 2020-го – аж за 75-ма показниками.  Також, з лютого 2015 року набув чинності  ДСТУ 7525:2014 "Вода питна. Вимоги та методи контролювання якості" яким регулюються вимоги до якості води питної централізованого та нецентралізованого водопостачання. Звичайно, що якість води в залежності від низки природних факторів  у різних населених пунктах буде різною. Однак, у централізованому водогоні вона буде приведена до спільного знаменника безпечності.

 В рамках проведення незалежної споживчої експертизи товарів та послуг  Випробувальним центром ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" у липні поточного року проведено дослідження 5 зразків води, відібраних з центрального водопостачання у різних частинах м.Івано-Франківська.( з центральної частини міста, м-нів "Каскад", "Пасічна", вулиць Хоткевича та Вовчинецької). Результати проведених досліджень свідчать про безпечність та повну придатність до споживання.

Однак, навіть при централізованому водопостачанні якість води у резервуарах водопостачальної організації та у споживача  в крані може істотно відрізнятись. Адже, подекуди нарікаючи на постачальника води ми не замислюємось про такий фактор впливу на якість води як труби по яких здійснюється безпосередня подача по будинку та в оселю. Переважно, заміною старих іржавих труб на пластикові займаються мешканці самостійно, тобто окрім монтажу  ще й самостійно закуповують пластикові труби, а оскільки ремонт – недешеве задоволення, то при обранні труб найчастіше керуються рівнем цін, а не наявністю санітарних висновків та сертифікатів відповідності, які б підтверджували придатність конкретного виробу саме для питної води та виключали його токсичність. Отже, щоб бути впевненим у безпечності води, яку ви щодня будете використовувати і споживати з крану, варто після ремонтних робіт здійснити її лабораторне дослідження.

Складнішою ситуація стосовно якості і безпечності води може виявитись у тих, хто користується власними криницями.  Хоч переважна більшість таких користувачів запевняє, що смак води з криниці не йде у порівняння зі смаком води з крану, однак, навіть прозора і чиста вода може стати джерелом небезпеки, адже далеко не завжди наявна  повна інформація про грунтові води та й дотримання всієї технології копання криниці чи пробурювання свердловин потребує скурпульозності. Найпростіший шлях до впевненості  у безпечності води з криниці, знову ж,  її фахове дослідження.

Коли дійсно документально підтверджені "проблеми" якості води потребують застосування  фільтрів чи коагулянтів, то у цій ситуації рішення щодо їх обрання варто приймати спільно з фахівцями, які, в залежності від "проблем" води, зможуть  підібрати  дійсно ефективні технології. Адже, без інформації про склад води, тобто від чого її справді необхідно очищувати чи які саме речовини необхідно нейтралізувати, ваші зусилля та витрачання коштів можуть виявитись, як мінімум, марними.

 
Повернутися до списку »»