Шановні підприємці!

Разом із підписанням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом для українських підприємців відкриваються нові можливості і водночас постають нові завдання. Скористатися перевагами і здолати перепони зможуть лише ті, хто матиме чітке бачення розвитку свого бізнесу в нових умовах. Однак, враховуючи кількість інформації, а подекуди і її сумнівну якість, зробити це самотужки буває вкрай важко.

З метою сприяння експорту української продукції до ЄС в ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" для підприємств (будь якої форми власності) та підприємців функціонує "Єдине вікно допомоги експортерам".

В режимі on-line можна:

- оцінити можливості експорту власної продукції заповнивши анкету;

- ознайомитись з переліком випробувань(досліджень), які необхідні для експорту продукції, формами протоколу випробувань і правилами відбору та транспортування зразка продукції на дослідження;

- заповнити форму запиту щодо оцінки відповідності та обов'язкової сертифікації продукції для митного оформлення.

Для оперативного отримання інформації заповнені форми необхідних Вам документів ( анкети, форми запиту) та Ваші запитання стосовно сертифікації, лабораторних досліджень продукції з метою її експорту, розробки, впровадження та сертифікації систем управління, постановки продукції на виробництво надсилайте за ел. адресою dcsms@if.ukrtel.net

або звертайтесь за телефоном:

Контактна особа:

Також, для тих, хто орієнтується на експорт корисною для використання в роботі буде наступна інформація:

1.З метою надання суб'єктам господарювання України чіткої і перевіреної інформація про Угоду з ЄС та нові умови роботи для підприємців, за ініціативи Представництва ЄС в Україні та за підтримки Міністрества економічного розвитку і торгівлі України створено веб-платформу Бізнес по-європейськи: путівник для малого та середнього бізнесу.

2. Варто ознайомитись з наступними довідковими матеріалами :

Що угода про асоціацію з ЄС дає українському бізнесу

Експортні можливості для малого та середнього бізнесу

Перші кроки до Європи

3. Для кращого розуміння економічних інтеграційних процесів варто ознайомитись з поняттям та положеннями Автономного преференційного торговельного режиму ЄС для України

4. Міністерством економічного розвитку і торгівлі України узагальненоінформацію для українських виробників щодо умов введення продукції в обіг на ринку України, ЄС та Митного союзу після набрання чинності Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони в частині створення зони вільної торгівлі з ЄС.

5. Інформацію стосовно того як експортувати відповідно до правил та вимог Євросоюзу,умови торгівлі з ЄС, зокрема стосовно діючих мит, преференційних торговельних угод, статистичних даних, інших специфічних вимог до продукції тощо можна отримати в он-лайн сервісі <Європейська служба підтримки експорту> , створеному Європейською Комісією.

6. Практичні рекомендації щодо використання можливостей веб-сайту "Служба підтримки експорту" наведено нижче:

ExportHELPDESK

7. Розібратися в умовах доступу на ринок ЄС допоможе інформаційний портал <Державна підтримка українського експорту> та веб-сайт Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

8. Правила та особливості сертифікації продукції в Європейському союзі.

9. З інформацією щодо ефективного просування продукції на ринок ЄС, її сертифікації та маркування, законодавчої бази здійснення експортних операцій, податкв, квот, мит, державної підптримки експорту можна отримати за <посиланням>.

10. Перелік національних стандартів прийнятих в Україні, гармонізованих з міжнародними та європейськими стандартами.

Для тих, хто планує чи здійснює експорт в країни ЄС харчової продукції будуть цікаві наступні матеріали:

11. Настанова ЄС : Основні питання стосовно вимог щодо імпорту, нових правил гігєни тта заходів офіційного контролю харчових продуктів.

12. Настанова ЄС : Загальні настанови стосовно правил ЄС щодо імпорту та транзиту живих тварин і продуктів тваринного походження з третіх країн.

13. Правовий режим щодо продукції в ЄС у "Блакитній настанові ЄС".

14. Довідник для українських виробників, які цікавляться експортом продукції, щодо особливостей технічного регулювання Mini Blue Guide.

15.Врегулювання торгових суперечок у СОТ.

Для виробників орієнтованих на експорт продукції до країн Митного союзу корисна інформація щодо Технічних регламентів, обов'язкових для дотримання, наявна у розділі < Технічні регламенти>